KONST / Litografier / Färglitografi 15075218

nr 1507 5218

Axel Salto

(1889-1961), Danmark

Häst. Signerad, numrerad 110/260. Färglitografi, bildmått: 56x41 cm, yttermått inklusive ram: 71x54 cm

Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 5 december 2022
kl 18:09:33

2/12 02:10:52 1      300 kr
3/12 10:31:35 2      Vinnande bud

Axel Salto

Läs mer om Axel Salto